Background Image

Najwyższy czas na inwestycje w bezpieczeństwo

Główna  /  Uncategorized  /  Najwyższy czas na inwestycje w bezpieczeństwo

Najwyższy czas na inwestycje w bezpieczeństwo

maj 24, 2018      In Uncategorized No Comments

Najwyższy czas na inwestycje w bezpieczeństwo
Taki zgodny postulat zgłosili eksperci: Przewodniczący SDPL Wojciech Filemonowicz oraz szef komunikacji Kapsch Polska Krzysztof Gorzkowski, biorący udział w panelu dyskusyjnym podczas 10. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
– Powinniśmy stworzyć nowoczesne reguły bo uczestnikami ruchu jesteśmy wszyscy prze całe życie i musimy czuć się na drogach komfortowo i bezpiecznie – mówił Wojciech Filemonowicz – Właściwy kierunek w dbaniu o bezpieczeństwo na drogach to odpowiednia penalizacja niewłaściwych zachowań, polegająca na odpowiedniej dolegliwości kary oraz jej nieuchronności. Nie można pozwolić na sytuację, gdy 80% odpowiedzialnych i bezpiecznie jeżdżących kierowców jest zagrożone przez będącą w mniejszości grupę szaleńców – kontynuował lider SDPL.
Do podstawowych zadań państwa należy zapewnienie bezpieczeństwa jego obywateli. Socjaldemokracja Polska wielokrotnie apelowała o pilne i kompleksowe rozwiązanie tego problemu. Przedstawiane przez nas projekty zmian w postaci opracowanego już w 2011 r. „Pakietu drogowego”, będącego zbiorem konkretnych propozycji regulacji prawnych, przekazane były bezpośrednio Prezesowi Rady Ministrów jak i Ministerstwu transportu, pozostając jednak bez odpowiedzi.
Ponownie wzywamy rząd do podjęcia pilnych prac dotyczących rozpoczęcia procesu legislacyjnego i wypracowania nowych zasad zwiększających bezpieczeństwo na polskich drogach.

Comments are closed.