Background Image

Nasze Akcje

Główna  /  Nasze Akcje

Konsultacje społeczne SDPL: STOP śmierci na drogach

baner_stop_smierci_maxi

W minione wakacje na polskich drogach w 9699 wypadkach drogowych zginęły 984 osoby, a 12771 zostało rannych. Jest to zatrważająca statystyka, za która kryją się przede wszystkim dramaty ludzkie. Zabici i ranni w wypadkach to również olbrzymi koszt dla polskiej gospodarki i budżetu państwa.

Dotychczasowa polityka państwa w zakresie bezpieczeństwa na drogach nie jest wystarczająca. Akcje społeczne zniechęcające do zbyt szybkiej jazdy czy jazdy po alkoholu bardziej służą uspokojeniu sumień decydentów niż przynoszą pozytywne rezultaty. Najwyższy czas podjąć drastyczne, a zarazem kompleksowe działania, aby jazda po polskich drogach stała się bezpieczniejsza.

Zobacz więcej…


prawa zołnierza

Konsultacje społeczne SDPL: projekt ustawy o Rzeczniku Praw Żołnierza

Socjaldemokracja Polska przygotowała projekt ustawy o Rzeczniku Praw Żołnierza. W chwili obecnej zbieramy niezbędną ilość podpisów posłów, aby projekt oficjalnie złożyć na ręce Marszałka Sejmu i wprowadzić do prac legislacyjnych Sejmu.

Zobacz więcej…


Akcja Letnia Socjaldemokracji Polskiej

akcja_wakacyjna_2009

Zawsze warto rozmawiać!
Letnia ofensywa polityczna tuż po wyborach?
TAK!

Właśnie teraz, bo Polki i Polacy nie są dla nas celem wyborczym, lecz partnerem nieustającej politycznej debaty. Problemy społeczne nie przestają być istotne w czasie wakacji. Bezpośrednie kontakty są dla nas najważniejsze, a właśnie latem mamy na nie najwięcej czasu.

Zobacz więcej…


Pakiet Antykryzysowy

 

ULOTKA_1_W3 - KRZYWE-2s

Rząd Donalda Tuska nie podejmuje działań chroniących obywateli przed katastrofalnymi skutkami kryzysu gospodarczego. Lekceważy zagrożenie lawinowym wzrostem bezrobocia i nie podejmuje działań mających na celu ochronę miejsc pracy.

Socjaldemokracja Polska przedstawia konkretny zestaw działań w interesie ludzi pracy, w interesie większości społeczeństwa.

Zobacz więcej…

 

 


Szpitale dla ludzi nie dla zysku

szpitaledlaludzi

Celem akcji jest przedstawienie opinii publicznej informacji na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą planowana przez Platformę Obywatelską komercjalizacja szpitali. Pokazujemy przykłady z państw, gdzie urynkowienie służby zdrowia obniżyło jakość opieki medycznej. W ramach akcji odbywa się szereg debat i spotkań otwartych z udziałem posła Marka Balickiego poświęconych konsekwencjom zapowiadanej przez rząd komercjalizacji szpitali

http://www.szpitaledlaludzi.pl/


Inicjatywa budowy pomnika im. Ignacego Daszyńskiego w Warszawie

daszynski

Ignacy Daszyński, polityk Polskiej Partii Socjalistycznej, był jedną z najbardziej zasłużonych osób dla budowy niepodległej Polski po 1918 roku. Działacze SDPL w Warszawie powołali
Komitet, którego celem jest doprowadzenie do postawienia w stolicy Polski pomnika tego wybitnego demokratycznego socjalisty.

http://www.daszynski.waw.pl/


Moja Nowa Huta

mojanowahuta

Akcja społeczna „Moja Nowa Huta” ma na celu przywrócenie świetności jednej z zapomnianych dzielnic dawnego miasta królewskiego Krakowa. Jest ona oddolną inicjatywą, z którą wyszli zarówno mieszkańcy dzielnicy jak i lokalni działacze SDPL. Uznali oni iż Nowa Huta pełni zbyt skromną rolę w życiu miasta. W związku z  jubileuszem 60-lecia budowy dzielnicy miasto powinno, zdaniem inicjatorów, zwrócić większą uwagę na potrzeby mieszkańców a także możliwości lepszej promocji tej części miasta.

http://www.mojanowahuta.pl/


Stań w obronie Parku Oliwskiego

parkoliwski

Metropolity Gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź postanowił odebrać mieszkańcom Gdańska 1 hektar terenu będącego częścią Parku Oliwskiego, miejsca lubianego przez mieszkańców Trójmiasta. Działacze SDPL i SMS wystąpili w obronie tego cennego dla miasta terenu organizując happeningi i zbierając podpisy pod protestem. Póki co Kościół katolicki wycofał się z próby przejęcia publicznego terenu. Lecz działacze Socjaldemokracji na wszelki wypadek czuwają …
http://www.park-oliwski.pl/


Nie dla zmiany nazwy Pl. Defilad na Pl. Chopina w Warszawie

placdefilad

Platforma Obywatelska w Warszawie postanowiła „przemeblować” całe miasto. Tym razem wpadła na pomysł zmiany nazwy Placu Defilad na Plac Chopina. Zresztą śladami PO idą już inne środowiska. Zaczęła się licytacja potencjalnych nowych patronów dla placu pod Pałacem Kultury i Nauki. Warszawscy samorządowy SDPL uważają natomiast, że nie należy zmieniać nazwy. Nich pozostanie Plac Defilad.
Prowadzona jest zbiórka podpisów pod petycją sprzeciwiającą się proponowanym zmianom.

http://www.petycje.pl/3630