Background Image

Wojciech Filemonowicz zaprasza liderów demokratycznej opozycji do podjęcia rozmów programowych

Główna  /  Uncategorized  /  Wojciech Filemonowicz zaprasza liderów demokratycznej opozycji do podjęcia rozmów programowych

Wojciech Filemonowicz zaprasza liderów demokratycznej opozycji do podjęcia rozmów programowych

sierpień 26, 2022      In Uncategorized Możliwość komentowania Wojciech Filemonowicz zaprasza liderów demokratycznej opozycji do podjęcia rozmów programowych została wyłączona

Szanowni Państwo Przewodniczący,

Zwracam się do Was jako przewodniczący Socjaldemokracji Polskiej, jednej z mniejszych partii polskiej opozycji demokratycznej w nadziei, że odkładając interesy partyjne na bok, bez przykładania zbyt wielkiej wagi do niuansów, przyjmiecie moje szczere i bezinteresowne zaproszenie do spotkania się w gronie liderek i liderów wszystkich funkcjonujących na demokratycznej opozycji partii politycznych, bez podziału na większe i mniejsze, lepsze i gorsze.

Jestem przekonany, że każda formacja wniesie swój, często wyjątkowo fachowy, wkład w prace programowe w poszczególnych obszarach, co zaowocuje przedstawieniem dobrego programu dla Polski, który powinniśmy jako cała demokratyczna opozycja przedstawić Polkom i Polakom. Jedno jest pewne, każda nawet najmniejsza partia, bardzo się przyda w nadchodzącej, wyjątkowej w każdym wymiarze kampanii wyborczej. Przecież każdy z nas ma swoje silne strony w gminach i powiatach oraz doświadczenie wielu kampanii wyborczych, które warto wykorzystać.

Proponuję również, by odłożyć na przyszły rok decyzję o formule startu w nadchodzących wyborach parlamentarnych i oddać ją w ręce naszych wyborców. Niech Polki i Polacy, wyborcy naszych partii zdecydują spośród ilu list chcą wybierać swoich reprezentantów. Zachęćmy ich również do czynnego udziału w konsultacjach programowych.

W uzgodnieniu z Andrzejem Radzikowskim, przewodniczącym OPZZ, proponuję abyśmy wszyscy spotkali się w gościnnych pomieszczeniach Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, przy ulicy Kopernika 36 w Warszawie w dniu 5 września 2022r. o godz. 12.00.

Z mojej strony deklaruję wolę zaangażowania organizacyjnego w przygotowanie tego i następnych spotkań.

 

 

/-/ Wojciech Filemonowicz

Przewodniczący Zarządu Krajowego

Socjaldemokracji Polskiej

Comments are closed.