Background Image

Apel o wdrożenie „Pakietu bezpieczeństwa drogowego”

Główna  /  Uncategorized  /  Apel o wdrożenie „Pakietu bezpieczeństwa drogowego”

Apel o wdrożenie „Pakietu bezpieczeństwa drogowego”

lipiec 18, 2023      In Uncategorized Możliwość komentowania Apel o wdrożenie „Pakietu bezpieczeństwa drogowego” została wyłączona

Jak co roku podczas wakacji spływają do nas zastraszające informacje o wielu tragicznych w skutkach zdarzeniach drogowych. Właściwy kierunek w dbaniu o bezpieczeństwo na drogach to odpowiednia penalizacja niewłaściwych zachowań, polegająca na odpowiedniej dolegliwości kary oraz jej nieuchronności. Nie można pozwolić na sytuację, gdy 80% odpowiedzialnych i bezpiecznie jeżdżących kierowców jest zagrożone przez będącą w mniejszości grupę szaleńców. Do podstawowych zadań państwa należy zapewnienie bezpieczeństwa jego obywateli. Socjaldemokracja Polska wielokrotnie apelowała o pilne i kompleksowe rozwiązanie tego problemu. Przedstawiane przez nas projekty zmian w postaci opracowanego już w 2011 r. „Pakietu drogowego”, będącego zbiorem konkretnych propozycji regulacji prawnych, przekazane były bezpośrednio Prezesowi Rady Ministrów jak i Ministerstwu transportu, pozostając jednak bez odpowiedzi.
Ponownie wzywamy rząd do podjęcia pilnych prac dotyczących rozpoczęcia procesu legislacyjnego i wypracowania nowych zasad zwiększających bezpieczeństwo na polskich drogach.

Comments are closed.