Background Image

Stanowisko SDPL ws. szczepień na Covid-19

Główna  /  Uncategorized  /  Stanowisko SDPL ws. szczepień na Covid-19

Stanowisko SDPL ws. szczepień na Covid-19

styczeń 18, 2022      In Uncategorized Możliwość komentowania Stanowisko SDPL ws. szczepień na Covid-19 została wyłączona

Polska przekroczyła 100 tysięcy ofiar Covid-19. Niestety zamiast przemyślanej strategii, my obywatele obserwujemy ciągłe miotanie się rządzących między poparciem lekarzy nawołujących do szczepień, a niezrozumiałymi umizgami do nieodpowiedzialnych antyszczepionkowców.

Czas na decyzje. Niech PiS w końcu się opowie czy jest za nauką i szczepieniem? Przecież tu, chodzi o życie kolejnych tysięcy obywateli. Jeśli tak, to niech zrobi to serio!
Socjaldemokracja Polska wzywa rząd do wprowadzenia nareszcie skutecznego programu promującego szczepienia. Tu już symboliczne nagrody dla remiz czy kół gospodyń wiejskich nie wystarczą. Potrzebna jest akcja ogólnopolska, która przyniesie zamierzone cele.
Niech 22 mln zaszczepionych, odpowiedzialnych obywateli przestanie być zakładnikami. nieodpowiedzialnej 9 milionowej grupy obywateli, która nie uwierzyła nauce.
Jedyną skuteczną promocją może stać się zachęta finansowa. Jako partia ludzi odpowiedzialnych, nie opowiadamy się za pustym rozdawnictwem. Uważamy, że państwo powinno wygenerować ponownie bony turystyczne dla osób zaszczepionych (do tej pory zaszczepionych wydawane natychmiast) oraz tych, którzy zdecydują się zrobić to w najbliższym czasie (od 30 kwietnia br.).
Bon będzie do wykorzystania na terenie całego kraju w sposób podobny do bonu z poprzednich lat. Bon przyniesie nie tylko zwrot do budżetu państwa, ale wesprze gospodarkę poprzez sektor turystyczny. Nie ma na co czekać. Działajmy natychmiast.

Comments are closed.