Background Image

Marek Borowski dla TOK FM – dofinansowanie ochrony zdrowia to dziś kluczowa sprawa

Główna  /  Uncategorized  /  Marek Borowski dla TOK FM – dofinansowanie ochrony zdrowia to dziś kluczowa sprawa

Marek Borowski dla TOK FM – dofinansowanie ochrony zdrowia to dziś kluczowa sprawa

wrzesień 13, 2021      In Uncategorized Możliwość komentowania Marek Borowski dla TOK FM – dofinansowanie ochrony zdrowia to dziś kluczowa sprawa została wyłączona

– Rzecz polega na tym, i to jest kluczowa sprawa, że rząd PiS-u postawił na transfery indywidualne. To znaczy każdy z nich rozpatrywany osobno można powiedzieć, że jest potrzebny, dobry: 500 plus, trzynasta emerytura – 10 mld zł rocznie, czternasta emerytura. Wszystko to jest bardzo potrzebne, tylko problem polega na tym, że trzeba to wyważyć. Trzeba również pamiętać o usługach publicznych, które są dla wszystkich, ale bardziej dla biednych niż bogatych. Zdrowie, edukacja, pomoc społeczna, transport publiczny były na trzecim, albo czwartym planie – stwierdził Marek Borowski komentując protest medyków w sobotnim wywiadzie dla TOK FM.

Senator zwrócił uwagę, że po 6 latach rzekomego usilnego zwiększania nakładów na zdrowie, o którym mówi rząd PiS, mamy potężny przyrost zadłużenia szpitali już do 19 mld zł i tego nie można zredukować. Są też różnego rodzaju przepisy, które godzą w medyków. Np. domagają się oni, żeby zlikwidować haniebny przepis, który bardzo bardzo szybko i sprawnie karze więzieniem za błędy medyczne. Nie chcą pracować pod takim pręgierzem.
Jak podkreślił Marek Borowski, medycy od grudnia starają się o spotkanie z premierem Morawieckim. – Ja rozumiem, że premier nie jest na gwizdek i nie może przyjść wtedy, jak każdy sobie zażyczy, ale żeby od grudnia nie mógł się spotkać z przedstawicielami służby zdrowia i to jeszcze w okresie pandemii? To jest skandal.

Comments are closed.