Background Image

Apel SDPL do SPD ws. poparcia nałożenia sankcji na Rosję

Główna  /  Uncategorized  /  Apel SDPL do SPD ws. poparcia nałożenia sankcji na Rosję

Apel SDPL do SPD ws. poparcia nałożenia sankcji na Rosję

luty 25, 2022      In Uncategorized Możliwość komentowania Apel SDPL do SPD ws. poparcia nałożenia sankcji na Rosję została wyłączona

Drodzy koledzy,

W obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę, jako Europejczycy i socjaldemokraci powinniśmy wspólnie zająć jasne stanowisko wobec tego aktu terroru burzącego z trudem zbudowany europejski pokój.

Rosja dopuściła się aktu terroru, który spowodować powinien wykluczenie jej z kręgu cywilizowanych państw. Odpowiedź krajów zachodu powinna być solidarna, stanowcza i dotkliwa.

Z ogromnym zdziwieniem przyjęliśmy dzisiejszą wiadomość o przeciwstawieniu się wywodzącego się z Waszej formacji Kanclerza Niemiec Olafa Scholza wymierzonym przeciw Rosji sankcjom polegającym na usunięciu Rosji z systemu SWIFT. Zastosowanie jedynie częściowych blokad gospodarczych nie wpłynie w żaden sposób na dalsze postępowanie Władimira Putina. W naszym przekonaniu taka postawa jedynie zachęci rosyjskiego agresora do dalszego naruszania europejskiego pokoju.

Wierzymy, że macie możliwość wpływu na decyzje Waszego Kanclerza. Musicie przekonać go, że bieżące interesy gospodarcze zarówno Niemiec jaki i innych europejskich krajów nie mogą wpływać na trzeźwą ocenę zaistniałej sytuacji.

Putin cofnie się jedynie wtedy gdy zobaczy wspólne i silne stanowisko świata zachodu.

Przewodniczący Zarządu Krajowego Socjaldemokracji Polskiej

Wojciech Filemonowicz

Comments are closed.